۱۴۰۰-۰۶-۰۵
انحصار وراثت - ارث - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - بهترین وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - وکیل بندرعباس - حصر وراثت

انحصار وراثت | مراحل و مدارک لازم جهت صدور گواهی انحصار وراثت | وکیل کرمان

انحصار وراثت نوعی گواهی (سند رسمی) است که توسط شورای حل اختلاف آخرین محل اقامتگاه متوفی صادر شده و در آن تاریخ دقیق مرگ متوفی و وراث واقعی وی (تعداد وراث و نسبت آن ها با متوفی) مشخص خواهد شد. در واقع انحصار وراثت، مقدمه تعیین تکلیف میراث به جای مانده از متوفی و تصرف حقوقی مثل اجاره یا فروش آن هاست... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۴۰۰-۰۵-۲۲
دیه - دیه 1400 - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - بهترین وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - وکیل بندرعباس - قانون مجازات - دعاوی کیفری

دیه | نرخ دیه در سال ۱۴۰۰ | وکیل کرمان

دیه یا خون‌ بها از قوانین اسلام است و بر اساس تعاریف فقهی، مال یا پولی است که به سبب کشتن انسان یا نقص عضو به کسی که صدمه دیده‌است یا به بازماندگان او پرداخت می‌شود؛ و در تعریف حقوقی، کیفر نقدی است که از مجرم به نفع مجنی‌ علیه یا قائم مقام او گرفته شود؛ و میزان آن از سوی شارع (دادگاه) برای جنایت تعیین شده‌است... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
۱۳۹۸-۰۵-۰۸
دسترسی غیرمجاز - هکر - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - بهترین وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - وکیل بندرعباس - قانون جرائم رایانه ای

دسترسی غیرمجاز به اطلاعات رمز گذاری شده | وکیل کرمان

دسترسی غیرمجاز یکی از انواع جرایم امنیتی است که در اثر سوء استفاده از رایانه به وقوع می پیوندد و در ارتکاب بسیاری از جرایم رایانه‌ای دارای نقش موثر است. در این جرم هکر ها با اهداف مختلف همچون تفریح و خود نمایی، باج گیری یا تهدید صاحبان داده‌ ها، و یا جاسوسی، اطلاعاتی را که مجاز به مشاهده آن نیستند، با نقص تدابیر امنیتی مورد بازبینی قرار می‌دهند. دسترسی غیرمجاز عبارت است از: 1- دسترسی به بخش یا کل یک سیستم کامپیوتری بدون داشتن حق و مجوز این کار؛ ... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۸-۰۳-۱۲
مهریه - زندانی مهریه - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - بهترین وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - وکیل بندرعباس - وکیل خانواده - وکیل مهریه

مهریه | کاهش تعداد زندانیان مهریه | وکیل کرمان

در حال حاضر بیش از 2500 نفر به خاطر عدم پرداخت مهریه در زندان به سر می برند. رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اجرای دقیق قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و فتاوای مراجع عظام تقلید، به رؤسای کل دادگستری های سراسر کشور دستور بررسی مجدد پرونده های مهریه را داده است. طبق قانون مصوب 1394 تنها در صورتیکه مرد قادر به پرداخت مهریه باشد و همسرش را معطل کند، باید زندانی شود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۸-۰۳-۰۱
افراز - تفکیک - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - بهترین وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - وکیل بندرعباس - قانون ثبت - دعاوی ملکی - دعاوی ثبتی

افراز و تفکیک – تفاوت های افراز و تفکیک – وکیل کرمان

هر چند برخی از افراد تفکیک و افراز را به یک معنا به کار می برند، اما از منظر قانونی و عرف ثبتی این دو با هم تفاوت دارند. تفکیک، تقسیم مال غیر منقول به قطعات کوچکتر است، و تقسیم کردن مال غیر منقول مشاعی بین دو یا چند نفر شریک را افراز گویند. افراز ممکن است به دو صورت انجام گیرد؛ تراضی بین شرکاء و یا تقسیم اجباری در قالب صدور دستور فروش توسط دادگاه. به عبارت دیگر افراز استقلال بخشیدن به مالکیت مشترک از طریق اعطای هر بخش از مال مشترک به یکی از شرکا است. جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۸-۰۲-۱۰
سوء پیشینه - سوء سابقه - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

سوء پیشینه: تعریف سوء سابقه و تبعات آن در نظام کیفری ایران – وکیل کرمان

سوء پیشینه کیفری یا همان سوء سابقه عبارت از اعتباری است که شخص مجرم در اثر ارتکاب بعضی جرایم، بصورت دائم یا موقت از دست می دهد. در كشور ما تا قبل از اصلاح قانون مجازات اسلامي، معمولا ارتكاب هر نوع جرمی در سوابق افراد درج مي‌شد، اما پس از اصلاح اين قانون، سوء پيشينه در جرائم مهم لحاظ می شود. سابقه کیفری موثر، محکومیتی کیفری است که به طور خودکار و بدون نیاز به درج در حکم دادگاه شخص را از حقوق اجتماعی برای مدتی محروم می‌کند. به این ترتیب شخص در طول این مدت دارای سوء پیشینه تلقی شده و پس از انقضای این مدت، سوء پیشینه وی قانوناً رفع اثر می‌گردد... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۸-۰۱-۱۹
بستر رودخانه - رودخانه - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

بستر رودخانه؛ تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها – وکیل کرمان

تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها از طریق ساخت و ساز، کشت و زرع، تخلیه نخاله های ساختمانی، برداشت غیرمجاز مصالح رودخانه ای و... از مهمترین عوامل کاهش ظرفیت آبگذری رودخانه و به تبع آن سیلابی شدن و طغیان رودخانه به هنگام بارندگی های شدید است. جهت حفاظت از رودخانه ها و پیش گیری از وقوع سیل، مواد قانونی خاصی پیش بینی شده است که به شرح ذیل می باشند. پس از تعیین حد حريم و بستر رودخانه و علامت گذاري نهائي آن توسط وزارت نیرو، نسخه اي از نقشه مربوط به بستر و حريم براي اطلاع به اداره ثبت اسناد و املاك، بخشداري و شهرداري حوزه عمل ارسال خواهد شد... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۸-۰۱-۱۷
حریم رودخانه - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

حریم رودخانه؛ تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها – وکیل کرمان

تعيين پهنای بستر و حریم رودخانه ها به وسيله وزارت نيرو انجام مي شود. بستر نهر های طبیعی و رودخانه ها (اعم از اینکه آب دائم یا فصلی داشته باشند) متعلق به دولت است. چنانچه بستر رودخانه بصورت طبيعی تغيير نمايد، باقيمانده بستر كه بستر مرده ناميده مي شود، كماكان در اختيار دولت است. شركتهاي آب منطقه ای با همكاری شهرداری ها و ادارات ثبت اسناد و املاك، مسيل های متروكه را شناسائي خواهند نمود؛ تشخيص متروكه بودن مسيل ها در خارج از محدوده قانونی شهرها با شركت آب منطقه ای است، ولی در داخل محدوده قانونی شهرها شركت مزبور با همكاری شهرداری ها تصميم لازم را اتخاذ خواهد نمود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۱۲-۰۷
حکم غیابی - واخواهی - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

حکم غیابی؛ واخواهی و اعتراض به حکم غیابی – وکیل کرمان

محاکمه و صدور حکم، ممکن است به صورت حضوری و یا غیابی صورت بپذیرد. سه شرط برای احراز حکم غیابی وجود دارد و در صورت نبود هر یک از این سه شرط، رای صادره، حضوری محسوب خواهد شد؛ که عبارتند از: 1- خوانده یا وکیل یا قائم‌ مقام قانونی وی در هیچ یک از جلسات حضور نداشته باشد؛ 2- خوانده هیچ‌گونه دفاع کتبی نکرده باشد (ارسال لایحه)؛ 3- اخطاریه به وی ابلاغ واقعی نشده باشد (ابلاغ واقعی در صورتی است که برگ ابلاغ به شخص مخاطب رسیده باشد)... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۱۱-۱۷
زنا - مجازات زنا - رابطه نامشروع - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

زنا (رابطه نامشروع)؛ مجازات زنا و شرایط سقوط حد – وکیل کرمان

زنا به نزدیکی بین زن و مرد بدون ازدواج اطلاق می‌شود. این‌ جرم‌ زمانی‌ توسط مرد و زن‌ ارتکاب ‌می‌یابد که‌ بالغ‌ و عاقل‌ و مختار باشند و نسبت‌ به ‌حکم‌ و موضوع‌ آن‌ نیز آگاه‌ باشند. از جمله مهم‌ترین مجازات زنا، اعدام، سنگسار و شلاق است که بسته به نوع زنا و همچنین شرایط اتفاق جرم، تعیین خواهد شد. در این مطلب، به بیان انواع مجازات زنا و شرایط اعمال هر یک از آن ها می پردازیم. جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۱۱-۰۶
حضانت فرزند پس از طلاق - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

حضانت فرزند پس از طلاق؛ شرایط و موانع حضانت طفل – وکیل کرمان

حضانت عبارت است از نگهداری و مراقبت جسمی، روحی، مادی و معنوی اطفال و تعليم و تربيت آنان كه هم حق و هم تكليف والدين است. يعنی اينكه والدين حق دارند حضانت و سرپرستی كودك خود را به عهده گيرند و قانون جز در موارد استثنايی نمیتواند آنان را از اين حق محروم كند و از سوی ديگر آنان مكلف هستند تا زمانی كه زنده هستند و توانايی دارند، نگهداری و تربيت فرزند خويش را به عهده گيرند. براي حضانت طفلی كه والدین او جدا از يكديگر زندگی می كنند، مادر تا سن هفت سالگی اولويت دارد و پس از آن با پدر است. در این میان فرقی بین طفل دختر و پسر وجود ندارد... برای مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیستر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۱۰-۲۵
حمایت از شهود و مطلعان - شاهد - مطلع - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

حمایت از شهود و مطلعان ؛ حفاظت از تهدیدات مالی، جانی و حیثیتی شاهد و مطلع – وکیل کرمان

مواجهه حضوری بین شاهد یا مطلع با طرفین دعوی، طبق قانون مجاز است، لیکن در صورت بیم خطر، مقام قضایی می تواند از قبول درخواست شاکی یا متهم مبنی بر مواجهه حضوری شهود یا مطلعان با طرفین دعوی خودداری نماید. افشاء اطلاعات مربوط به هویت و محل اقامت بزه دیده، شهود و مطلعان و سایر اشخاص مرتبط با پرونده توسط ضابطان دادگستری، جز در مواردی که قانون معین می‌کند، ممنوع است و عدم رعایت ترتیب گفته شده توسط ضابطین، موجب محکومیت به سه ماه تا یک سال انفصال از خدمات دولتی خواهد بود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۱۰-۲۰
سهم الارث - طبقات ارث - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

سهم الارث ؛ طبقات ارث و نحوه تقسیم ارث – وکیل کرمان

افرادی که با متوفی قرابت نسبی ( مانند فرزند ) یا قرابت سببی ( مانند زوج یا زوجه ) دارند، با توجه به درجه نزدیکی در طبقات مختلفی قرار می گیرند (طبقات ارث) که با توجه به طبقه و جایگاهشان میزان سهم الارث هر یک متفاوت خواهد بود. اشخاصی که به موجب نَسَب (پیوند خونی) ارث می‌برند سه طبقه اند و هر طبقه دو درجه دارد. با وجود طبقه اول، طبقه دوم و با وجود درجه اول درجه دوم ارث نمی‌برند. وارثین طبقه بعد وقتی ارث می‌برند که از وارثین طبقه‌ قبل کسی نباشد. در این نوشته، به طور مختصر به بررسی طبقات ارث و نحوه تقیسم ارث می پردازیم. جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۹-۲۳
تغییر کاربری اراضی - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

تغییر کاربری اراضی: قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ‌ها – وکیل کرمان

از آن جا که تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است، لذا لازم است قبل از خرید هرگونه زمین و ملک جهت ساخت و ساز (ویلا و...) در محدوده روستاها، از نوع کاربری زمین مزبور اطمینان یافته تا دچار تبعات بعدی آن (دعاوی ثبتی و...) نشویم. حفظ کاربری اراضی عبارت است از جلوگیری از تغییر نحوه استفاده از زمین‌های خاص توسط مالکان یا متصرفین آن، در صورتی که تغییر کاربری آنها آثار منفی طبیعی، اقتصادی، سیاسی، علمی یا فرهنگی به دنبال داشته باشد. با هدف جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی و تداوم بهره‌ وری آنها، قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ‌ها در سال ۱۳۷۴ به تصویب رسید... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۹-۱۲
کودک آزاری و حقوق کودک - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

کودک آزاری و حقوق کودک در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان و کنوانسیون حقوق کودک – وکیل کرمان

کودک آزاری یکی از موارد نقض حقوق کودک بوده و عبارت است از هر نوع اذیت و آزار کودکان و نوجوانان که موجب شود به آنان صدمه‌ جسمانی یا روانی و اخلاقی وارد شود و سلامت جسم یا روان آنان را به مخاطره اندازد‌. مصادیق کودک آزاری در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان: 1- هرگونه خرید، فروش، بهره‌کشی و به کارگیری کودکان به منظور ارتکاب ‌اعمال خلاف از قبیل قاچاق؛ و... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۹-۰۶
چک - قانون جدید چک - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

قانون جدید چک: قانون اصلاح قانون چک – وکیل کرمان

1- ارائه دسته چک در قانون جدید چک ، صرفاً از طریق سامانه صدور یکپارچه چک (صیاد) نزد بانک مرکزی (با استعلام از سامانه نظام هویت ‌سنجی الکترونیکی بانکی و نبود ممنوعیت قانونی، و حسب مورد دریافت گزارش اعتباری از سامانه ملی اعتبارسنجی). ۲- پیش بینی چک الکترونیک (داده پیام). 3- تدوین و راه‌اندازی ضوابط و زیرساخت خدمات برداشت مستقیم به صورت چک موردی برای اشخاصی که دسته_چک ندارند، به منظور کاهش تقاضا برای دسته چک و رفع نیاز اشخاص به ابزار پرداخت وعده‌دار... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۸-۲۸
معلولیت - حقوق معلولان - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

معلولیت: بخشی از قانون حمایت از حقوق معلولان – وکیل کرمان

در این نوشته، به بررسی بخشی از حقوق حامی معلولیت در قالب قانون حمایت از حقوق معلولان می پردازیم. 1- کلیه ارگان های عمومی موظفند در طراحی و ساخت اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای افراد دارای معلولیت همچون سایر افراد فراهم گردد. 2- شهرداری‏ها نیز مکلفند صدور پروانه ساخت و پایان کار برای اماکن عمومی یاد شده را به دسترس ‏پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری، مشروط کنند... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۸-۲۶
احضاریه - عذر موجه - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

احضاریه: موارد عذر موجه متهم جهت عدم حضور نزد مقام قضایی پس از احضار – وکیل کرمان

طبق ماده 178 قانون آیین دادرسی کیفری، متهم مکلف است (پس از دریافت احضاریه) در موعد مقرر (نزد مقام قضایی) حاضر شود و اگر نتواند، باید عذر موجه خود را اعلام کند. احضار به معنای فرا خواندن و دعوتی رسمی در قالب احضاریه ، از طرف مقام قضایی برای یک شخص خاص در زمان معین و به منظور حضور وی در مرجع قضایی است. جهات زیر عذر موجه محسوب می‌شود: الف- نرسیدن یا دیر رسیدن احضاریه به ‌گونه ‏ای که مانع از حضور شود. ب- بیماری متهم و بیماری سخت والدین، همسر یا اولاد وی که مانع از حضور شود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۸-۲۳
جعل امضاء - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

جعل امضاء: اثبات جرم جعل امضاء و مجازات آن – وکیل کرمان

جعل امضاء یکی از مهمترین و شایع‌ ترین مصادیق جرم جعل است. جعل به زبان ساده یعنی اینکه فردی نوشته و یا امضایی را به وجود آورد و یا تغییر دهد، به صورتی که نوشته و امضای جدید بر خلاف حقیقت باشد. جرم جعل اگر چه در بسیاری از موارد موجب بردن مال (جرایم علیه اموال) می شود، اما در ذیل عنوان جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی آورده شده است؛ چرا که جعل، امر غیر واقعی را واقعی جلوه می‌دهد و به همین جهت باعث از بین رفتن اعتماد مردم به یکدیگر و خدشه در آسایش عمومی می‌شود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۸-۲۰
اعاده دادرسی - رئیس قوه قضائیه - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

اعاده دادرسی از طریق رئیس قوه قضائیه – وکیل کرمان

در کنار راه سنتی اعتراض به احکام قطعی، یعنی اعاده دادرسی از طریق دیوان عالی کشور، که موارد آن محدود و مشخص است، راه دیگری برای اعتراض به هر حکم خلاف شرع، حتی بعد از قطعیت آن، وجود دارد، و آن اعاده دادرسی از طریق رئیس قوه قضائیه است. ویژگی های اعاده دادرسی از طریق رئیس قوه قضائیه: 1- مقید به مهلت یا مدت زمان خاصی نیست؛ 2- محدود به مصادیق مصرح و خاص نمی باشد؛ 3- منحصراً در اختیار محکوم علیه نیست، بلکه شاکی هم می تواند از آن استفاده کند؛ 4- محدود به احکام نبوده و هر حکم و قرار و دستور موقتی را (به شرط قطعیت) شامل می شود؛ بلکه فقط تابع یک ضابطه عام است: "رأی خلاف بیّن شرع باشد"... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۸-۱۳
ممنوع الخروجی - ممنوع الخروج - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

ممنوع الخروجی: دلایل ممنوع الخروج شدن و راه های استعلام آن – وکیل کرمان

بعضی افراد در برخی شرایط برای خروج از کشور با ممنوعیت هایی مواجه شوند؛ و یا به اصطلاح ممنوع الخروج می شوند. در این مبحث، به دلایل ممنوع الخروجی و راه های استعلام آن می پردازیم. برای ممنوع الخروج کردن افراد لزوما جلسه رسیدگی خاصی تشکیل نمی شود و حتی ممکن است فرد لحظه ای قبل از سوار شدن به هواپیما از ممنوع الخروج بودن خود اطلاع حاصل کند. بر اساس قوانین فعلی، افرادی که ممنوع الخروج هستند را می توان به 6 گروه تقسیم نمود: 1- کسانی که بدهی قطعی مالیاتی دارند و متخلفین از انجام تعهدات ارزی... برای مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید...
۱۳۹۷-۰۸-۰۶
پولشویی - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

پولشویی: اهداف، تبعات و جرم انگاری پولشویی – وکیل کرمان

زمانی که فرد، جرمی مرتکب می‌شود (مانند قاچاق مواد مخدر، قاچاق اسلحه، قاچاق کالا و ارز، قاچاق انسان، سرقت، رشوه، اخاذي، کلاهبرداري، فحشا، اختلاس و ...) و از طریق آن جرم، اموالی را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به دست می‌آورد، برای پنهان کردن ماهیت و منشاء این اموال نامشروع اقدام به پولشویی می‌کند. فرار مالیاتی هم می‌تواند دلیل دیگری برای پولشویی باشد. پولشویی به‌ طور عمده یک جرم فرعی برای رد گم کردن درآمد حاصل از جرم اصلی است... برای مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۸-۰۱
دیه زن - برابری دیه زن و مرد - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

دیه زن: برابری دیه زن و مرد در تصادفات رانندگی – وکیل کرمان

طبق ماده 10 بیمه اجباری، خسارات وارد شده به شخص ثالث بر اساس حوادث ناشی از وسایل نقلیه در جایی که شرکت‌های بیمه دیه می‌پردازند، بدون لحاظ جنسیت تا سقف یک فقره دیه کامل و یک سوم آن برای ماه های حرام باید پرداخت شود. بر همین اساس در مورد تصادفات رانندگی، فرقی بین ارش و دیه زن و مرد وجود ندارد و زنان دیه خود را به طور کامل دریافت می‌کنند. اما در قتل نفس و جرائم عمدی این برابری هنوز بوجود نیامده است؛ طبق ماده 550 قانون جديد مجازات اسلامي، دیه قتل زن، نصف دیه مرد است... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۳۰
چک ضمانت - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

چک ضمانت: نحوه تنظیم چک ضمانت در قرارداد ها – وکیل کرمان

چک و سفته در قرارداد ها نقش زیادی دارند. وقتی قراردادی بسته می‌شود که موضوع آن اجاره یا انجام کار یا ساختن چیزی است، جهت تضمین حسن انجام تعهد، بین طرفین چک ضمانت رد و بدل می‌شود. به طور مثال صاحبان خانه هنگام انعقاد قرارداد از مستاجر چک تخلیه دریافت می‌کنند، که نوعی چک ضمانت است. چک ضمانت باید همانند چک‌ های عادی (و طبق ماده 3 قانون صدور چک) مندرجات کاملی داشته باشد. در چک ضمانت بایستی حتما مبلغ و نیز عبارت بابت تضمین حسن انجام کار (با شرح کامل موضوع قرارداد) درج شود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیستر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۲۹
جرائم رایانه ای - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

جرائم رایانه ای: جرائم علیه عفت و اخلاق عمومی – وکیل کرمان

هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده، محتویات مستهجن یا مبتذل را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. محتویات مستهجن به تصویر، صوت یا متن واقعی یا غیر واقعی یا متنی اطلاق می شود که بیانگر برهنگی کامل زن یا مرد یا اندام تناسلی یا آمیزش یا عمل جنسی انسان است. محتویات و آثار مبتذل نیز به آثاری اطلاق می گردد که دارای صحنه و صور قبیحه باشد... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۲۸
عسر و حرج - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

عسر و حرج: عسر و حرج تحت چه شرایطی منجر به وقوع طلاق خواهد شد؟ – وکیل کرمان

عسر و حرج به معنی سختی و مشقت است. عسر و حرج یکی از شرایط امکان تقاضای طلاق توسط زوجه است. هرگاه برای زن در زندگی مشترک وضعیتی بوجود آید که ادامه زندگی برای او همراه با سختی و مشقت شدید و فاحش باشد، به نحوی که به طور عادی تحمل آن مشکل باشد، می‌تواند برای طلاق به دادگاه مراجعه کرده و دادگاه پس از بررسی موضوع اگر شرایط را برای زن غیر قابل تحمل تشخیص داد، به درخواست او پاسخ مثبت می‌دهد... برای مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۲۵
مواد مخدر - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

مواد مخدر: مجازات اعدام بر اساس قانون جدید مبارزه با مواد مخدر – وکیل کرمان

تا کنون نزدیک به ده هزار جانباز و چهار هزار شهید برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشورهای اروپایی در کشور داشته‌ایم، این در حالی است که این قاچاقچیان درکشور خودمان اعدام می‌شوند؛ از سوی دیگر کشورهای اروپایی ما را به دلیل اعدام این افراد محکوم می‌کنند؛ این فرایند تبدیل به سیکلی معیوب شده است. کاهش اعدام جرائم موارد مربوط به مواد مخدر حدود دو سال پیش در کشور مطرح و در چند ماه گذشته به تصویب مجلس رسید. مصوبه اخیر مجلس، جرائم مربوط به اعدام قاچاقچیان را کاهش داده است... برای مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۲۴
تخریب اموال خصوصی - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

تخریب اموال خصوصی: مسئولیت های جزایی و مدنی تخریب اموال خصوصی – وکیل کرمان

تخریب به معنای خراب کردن و لطمه زدن (کلی یا جزئی) به اموال، ابنیه و اسناد متعلق به دیگران است، که منجر به نقصان یا از بین رفتن مال مذکور گردد. ضابطه تشخیص لطمه زدن و تخریب، عرف است. شرط تحقق جرم تخریب، علاوه بر عمدی بودن، ورود ضرر به مال دیگری است؛ زیرا تا ضرر واقع نشود، جرم تحقق پیدا نخواهد کرد. لطمه زدن به اموال یا اسناد متعلق به دیگری، علاوه بر مسئولیت جزایی، موجب مسئولیت مدنی (جبران خسارت) نیز خواهد بود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۲۳
سقط جنین - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

سقط جنین: نحوه انجام سقط جنین درمانی و مجازات سقط جنین غیر قانونی – وکیل کرمان

سقط جنین عمدی و ارادی به لحاظ اخلاقی، فقهی، قانونی و پزشكی، عملی مذموم و در برخی اوقات مستوجب مجازات و یا پرداخت دیه است. اما سقط درمانی ، نوعی از سقط جنین است که به موجب قانون و با رعایت شرایط و ضوابط مقرر از سوی قانونگذار، مجاز شناخته می‌شود سقط درمانی با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و تأیید پزشکی قانونی مبنی بر بیماری جنین که به علت عقب‌ افتادگی یا ناقص‌ الخلقه بودن موجب حرج مادر است، یا بیماری مادر که با تهدید جانی مادر توأم باشد... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۲۱
چک حقوقی - چک کیفری - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

چک حقوقی و چک کیفری: تفاوت چک برگشتی حقوقی و کیفری – وکیل کرمان

از نظر عواقب برای صادر کننده چک برگشتی، چک به دو نوع چک حقوقی و چک کیفری تقسیم می‎شود: چک کیفری به چک برگشتی گفته می‎شود که در صورت شکایت دارنده، می‎توان علاوه بر دریافت مبلغ چک، صادر کننده را به حبس محکوم نمود. اما چک حقوقی به چک برگشتی گفته می‎شود که در صورت شکایت دارنده، مجازات حبس برای صادر کننده وجود ندارد و دادگاه می‎تواند فقط مبلغ چک را از صادر کننده دریافت کند... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۲۰
تعدیل مهریه - مهریه - طلا - سکه - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

تعدیل مهریه: درخواست تعدیل مهریه بر اثر افزایش قیمت طلا و سکه – وکیل کرمان

با افزایش قیمت طلا و سکه، تعداد پرونده‌ های درخواست تعدیل تقسیط مهریه در دادگاه های خانواده افزایش یافته است. در چنین شرایطی، هم مردانی که باید مهریه را بدهند، دچار مشکل شده اند و هم زنان به ‌دلیل تأخیر و عدم‌ پرداخت مهریه، آسیب فراوانی دیده اند. با گران شدن سکه، زوج نمی‌تواند میزان تعیین شده قبلی را پرداخت کند؛ به همین دلیل دادخواست تعدیل مهریه و کاهش آن را می‌دهد. در این حال، فرد باید ثابت کند درآمدش افزایش نداشته و ارزش ریالی پول هم کم شده است. دادگاه هم طبق قانون، اقساط را تعدیل و کاهش می‌دهد... برای مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۱۸
رانندگی در حالت مستی - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

رانندگی در حالت مستی و عواقب و مجازات آن – وکیل کرمان

رانندگی در حالت مستی علاوه بر اینکه رفتاری پر خطر بوده و احتمال تصادف و بروز آسیب را بسیار افزایش می دهد، از نظر حقوقی عواقب زیر را به دنبال خواهد داشت؛ در صورت رانندگی در حالت مستی و وقوع تصادف، مقصر به بیش از دو سوم حداکثر مجازات قانونی محکوم می گردد (ماده 718 قانون مجازات اسلامی، کتاب تعزیرات). هم چنین دادگاه می تواند علاوه بر مجازات فوق، مرتکب را برای مدت یک تا پنج سال از حق رانندگی محروم نماید... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۱۷
چک سفید امضاء - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

چک سفید امضاء: تکمیل چک سفید امضاء در چه صورت جرم محسوب می شود؟ – وکیل کرمان

تکمیل چک_سفید امضاء اگر برخلاف توافقی باشد که بین صادر کننده و دارنده چک صورت گرفته است (مانند قراردادی که در آن صریحاً ذکر شده باشد در چه زمان و چطور مطالبات وصول شود)، به شکلی که دارنده چک، آن را تکمیل کرده و به اجرا بگذارد، تحت جرم خیانت در امانت قابل تعقیب کیفری خواهد بود. تکمیل چک سفید امضاء در قالب جرم خیانت در امانت نیز می تواند بررسی شود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۱۵
قرارداد کار - قانون کار - دعاوی کارگر و کارفرما - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان

قرارداد کار: اعتبار قرارداد شفاهی در قانون کار؛ وکیل کرمان

شفاهی بودن رابطه کاری و نداشتن قرارداد کار ، مانع از مطالبه حقوق قانونی کارگر نخواهد بود. به عبارت دیگر کارفرما می‌تواند به صورت شفاهی نیز نیروی انسانی مورد نیاز خود را تأمین کند. از همین روی ماده ۷ قانون کار چنین بیان داشته است: قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق‌السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر‌ موقت برای کارفرما انجام می‌دهد... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۱۱
وکیل تهدید - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

تهدید: تعریف جرم تهدید؛ مصادیق و مجازات آن؛ وکیل کرمان

تهدید به معنای ترساندن و بیم دادن است و هدف از آن، بر هم زدن آسایش خاطر شخص یا ترساندن آن شخص می باشد. هدف فرد از تهدید، لزوما باید به دست آوردن منفعت نامشروع باشد. همچنین نوع وسیله تهدید می تواند کتبی، شفاهی، علنی یا غیرعلنی باشد. تهدید جرمی مطلق است که صرف انجام آن بدون تحقق نتیجه و مطلوب، جرم تلقی می گردد و مجازات قانونی بر آن بار می شود. هر تهدیدی جرم و مستوجب مجازات نیست... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۰۵
مالیات - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - بهترین وکیل کرمان - دعاوی مالیاتی

مالیات: مراحل اعتراض مالیاتی؛ هیئت حل اختلاف مالیاتی

اعتراض به مالیات تعیین شده توسط مراجع امور مالیاتی را می توان به 5 مرحله تقسیم نمود؛ که عبارتند از: 1- توافق با اداره امور مالیاتی در خصوص مالیات تعیین شده: در مواردی که برگ تشخیص مالیات صادر و به مودی ابلاغ شده و وی نسبت به آن معترض باشد، می تواند ظرف سی روز از تاریخ ابلاغ شخصاً یا به وسیله وکیل تام الاختیار خود به اداره امور مالیاتی مراجعه و با ارائه دلایل و اسناد و مدارک کتبا تقاضای رسیدگی مجدد نماید... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۰۳
همسر آزاری - وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل خوب کرمان - بهترین وکیل کرمان - دعاوی خانوادگی

همسر آزاری: مسئولیت کیفری شوهر در تنبیه بدنی و ضرب و جرح همسر

پدیده همسر آزاری در جوامع امروزی نسبت به گذشته رواج بیشتری دارد. خشونت فیزیکی و بدنی، مانند صدمه زدن به وسایل منزل و ضرب و شتم همسر، خشونت روانی و کلا‌می‌ مانند تحقیر شخصیت، چهره و یا شرایط جسمانی زن، ابراز تنفر نسبت به بستگان وی و...رفتار شوهر همانند رفتار هر انسان دیگر در صدمه زدن یا ضرب یا جرح رفتاری مجرمانه است و قابل تعقیب کیفری می باشد و می‌تواند مستوجب دیه و حبس باشد.همسر آزاری و ضرب و جرح زن توسط مرد می‌تواند در قالب عسر و حرج موجب درخواست طلاق از طرف زن باشد... جهت مطالعه ادامه مطلب بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۰۲
سرقت تعزیری - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

سرقت تعزیری: سرقت هایی که مجازات قطع دست ندارند – وکیل کرمان

سرقت تعزیری به سرقت هایی گفته می شود که مجازات قطع دست ندارند؛ به عبارت دیگر هرگاه سرقت دارای تمام شرایط لازم برای اعمال حدّ نباشد، سرقت تعزیری مطرح می گردد (شامل مواد 651 تا 667 قانون تعزیرات و نیز مواد 544، 545، 546، 559، 683 و 684 قانون تعزیرات). انواع سرقت تعزیری را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۷-۰۱
اجرت المثل ایام زوجیت - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

اجرت المثل ایام زوجیت؛ تعریف و شرایط تعلق آن به زوجه – وکیل کرمان

اجرت المثل ایام زوجیت چیست و شرایط تعلق آن چگونه است؟ چنانچه زن در مدت زندگی مشترک، کاری به غیر از آنچه قانون و شرع بر عهده او قرار داده است به دستور شوهرش انجام دهد، مستحق دستمزد است که نام این دستمزد، اجرت المثل است. در مواقعی که مرد از دادگاه درخواست طلاق می‌کند، زن علاوه بر دریافت مهریه و برخی حقوق دیگر، می‌تواند اجرت‌المثل ایام زوجیت خود را نیز طلب کند... جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۶-۳۰
نفقه - نفقه فرزند - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

نفقه: نمونه رأی شورای حل اختلاف در خصوص دعوای مطالبه نفقه فرزند – وکیل کرمان

رأی شورا: در خصوص دعوی خانم ... به طرفیت آقای ... بخواسته الزام خوانده به پرداخت نفقه فرزندان مشترک از تاریخ 96/06/01 لغایت یوم الاداء، بدواً با جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری با احتساب کلیه خسارات دادرسی بدین شرح که خواهان عنوان داشته حسب سند نکاحیه اینجانبه زوجه دائمی و رسمی خوانده می باشم و دارای 2 فرزند مشترک می باشیم که خوانده حاضر به پرداخت خرجی و هزینه های فرزندان نیست. خوانده با حضور در جلسه رسیدگی اظهار داشته که حاضرم هر موقع فرزندانم به منزل خودم برگردند، نفقه فرزندانم را بپردازم... جهت مطالعه ادامه مطلب، لطفاً بر روی گزینه اطلاعات بیستر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۶-۲۱
وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

وکیل خوب: لزوم داشتن وکیل در دعاوی حقوقی و کیفری – وکیل کرمان

در جامعه ما کم نیستند افرادی که بدون در نظر گرفتن مزایای بهره گیری از یک وکیل خوب و صرفاً با تکیه بر معلومات و دانش حقوقی خود، پا در راهرو های دادگستری گذاشته و هر چند هم که شاید حق با آن ها بوده است، و با صرف هزینه و زمان زیاد، بدون گرفتن نتیجه دلخواه و با نارضایتی آن را ترک می کنند. اما در مقابل افرادی هم هستند که قبل از انجام هر عمل حقوقی و یا در جریان رسیدگی به اختلاف در دادگاه، از مشورت وکیل خوب استفاده کرده اند، و به خواسته خود رسیده اند. جهت مطالعه ادامه مطلب، لطفاً بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۶-۲۰
دعاوی ثبتی کرمان - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

دعاوی ثبتی: امکان ابطال سند رسمی مالکیت اموال غیر منقول به استناد سند عادی

حقوقدانان در خصوص اعتبار اسناد عادی در مقابل اسناد رسمی در دعاوی ثبتی نظرات متفاوتی ارائه کرده اند؛ که آن ها را می توان به دو گروه موافق و مخالف و گروه نخست را به دو گروه موافق مطلق و موافق مشروط به شرح زیر تقسیم نمود: موافقین مطلق: برخی از قضات معتقدند با توجه به قواعد عمومی قراردادها و مالکیت که در مقررات قانون مدنی مصوب ۱۳۰۷ منعکس شده است، و همچنین قواعد عمومی مربوط به ادله اثبات دعوا که سند عادی (مثل بیع نامه عادی یا هر سند عادی دیگر که مفید انتقال مالکیت مال غیر منقول باشد) را در کنار سند رسمی دلیلی برای اثبات دعوا دانسته است، در دعاوی ثبتی می‌توان سند رسمی مؤخر را به دلیل تعارض مفاد آن با مفاد سند عادی که تاریخ مقدم دارد ابطال نمود... جهت مطالعه ادامه مطلب، لطفاً بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۶-۱۹
دعاوی ملکی کرمان - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

دعاوی ملکی و اهمیت اسناد رسمی در طرح آن

اختلاف در مالکیت یکی از مباحث مهم حقوقی و موضوع بسیاری از پرونده‌های دعاوی ملکی و ثبتی می‌باشد. در یک وضعیت معمولی برابر مواد ۲۲ و ۴۸ قانون ثبت، مالک کسی است که سند به نام او در دفتر املاک به ثبت رسیده و یا کسی که ملک برابر مقررات به او منتقل شده است؛ اما کم نیست مواردی که بین دارندگان سند عادی و حتی دارنده سند عادی با دارنده سند رسمی در مالکیت اختلاف حادث می‌گردد، در چنین وضعیتی طرح دعوای اثبات مالکیت لازم می‌شود. جهت مطالعه ادامه مطلب، بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۶-۱۸
قاچاق کالا؛ تلویزیون های مجهز به رسیور - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

قاچاق کالا و ارز: مرجع صالح رسیدگی به قاچاق تلویزیون های مجهز به رسیور

در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن تعریف قاچاق کالا و ارز، انواع کالاها را به انواع کالای ممنوع، کالای مجاز و کالای مجاز مشروط تقسیم نموده است و در تبصره 4 ماده 22 همین قانون، تجهیزات مذکور را در عداد کالاهای ممنوع الورود اعلام نموده است و در جای جای قانون یاد شده از کالای ممنوعه، به عنوان قاچاق کالای ممنوع نام برده است؛ مثل ماده 44 که در خصوص صلاحیت مرجع قضایی رسیدگی کننده بر آمده است. در نتیجه با عنایت به مراتب فوق الاشاره، تلویزیون های مجهز به رسیور و دریافت از ماهواره مشمول قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می باشد... جهت مطالعه پاسخ سؤال و ادامه مطلب، لطفاً بر روی گزینه اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
۱۳۹۷-۰۵-۳۰
اسکرین شات - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

تهدید با اسکرین شات !

ممکن است برای شما هم پیش بیاید که از متن چت ها و عکس های شما اسکرین شات گرفته شود و شما را به افشای آن ها تهدید نمایند. مطابق قانون، افشای اطلاعات خصوصی جرم است. قانون‌مجازات‌ اسلامی، صراحتاً در ماده745 (ماده 16 قانون جرایم‌رایانه‌ای) افشای اسرار خصوصی دیگران را جرم دانسته و مجازات آن را جزای‌‌ نقدی و تا دو سال حبس در نظر گرفته است... برای مطالعه ادامه مطلب، بر روی اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
۱۳۹۳-۰۲-۲۳
ایراد های دادرسی - وکیل کرمان - وکیل خوب کرمان - یهترین وکیل کرمان - مشاوره حقوقی کرمان - وکیل بندرعباس

ایراد های دادرسی

اهمیت نحوه طرح ایراد های دادرسی هر یک از ایراد های دادرسی می‌تواند نقش مهمی در جریان دادرسی داشته باشند و لازم است که در طرح این ایرادها دقت کافی را به خرج داد. به عبارت دیگر، غفلت و بی‌توجهی به ایرادهای دادرسی می‌تواند تأثیر مهم و سرنوشت‌سازی در دعوا داشته باشد، زیرا وکلای باتجربه و زیرک با وجود چنین ایراد هایی استراتژی خود را برای دفاع از دعوا طراحی می‌کنند و اگر شخصی بدون همراهی و کسب نظر از وکلای دادگستری اقدام به طرح دعوا کند، ممکن است هر لحظه، دعوای وی در معرض خطر روبه‌رو شدن با ایراد های دادرسی قرار گیرد... برای مطالعه ادامه مطلب؛ بر روی اطلاعات بیشتر کلیک کنید...